دوره روانشناسی هدف

1،490،000 تومان 690،000 تومان

زمان آغاز دوره: بلافاصله  پس از خرید

تعداد جلسات: 7 جلسه

زمان برگزاری: در زمان دلخواه شما

مدرس: استاد عباس شانه سازان

مخاطب: مدرسان، سخنرانان و تمام کسانی که به تدریس و تولید محتوا علاقه دارند


چگونه هدف گذاری کنیم و چگونه به آن دست پیدا کنیم البته با سرعت ۲۰۰ برابر


کوسه‌ی زندگیتو خودت انتخاب کن!


می‌گویند ژاپنی‌ها عاشق ماهی هستند و ماهی یکی از غذاهای پرطرفدار ژاپنی‌هاست، برای مدتی بود که آب‌های نزدیک ساحل ژاپن ماهی نداشتند و صیادها مجبور شدند قایق‌های بزرگ‌تری بسازند تا مسافت دورتری برای صید ماهی بروند. هرچه که قایق‌ها برای صید ماهی دورتر می‌رفتند ماهی‌های بزرگ‌تری می‌گرفتند اما چون مسافت زیادی را برای بازگشت به ساحل طی می‌کردند زمانی که ماهی‌ها به بازار می‌رسیدند دیگر تازه نبودند و مردم متوجه تغییر مزه ماهی‌ها شدند و دیگر آن‌ها را نمی‌خریدند. شرکت‌های ماهیگیری که متوجه این موضوع شدند، تصمیم گرفتند فریزرهایی را در قایق‌ها بگذارند تا ماهی‌ها پس از صید فریز شوند اما بازهم ماهی‌ها آن مزه ماهی‌های تازه را نداشتند. بعدازآن تصمیم گرفتند که بجای فریز کردن ماهی استخرهای کوچکی در قایق‌ها بگذارند تا ماهی‌ها را پس از صید در آن استخرها بگذارند اما بازهم نتیجه‌ی این کار رضایت‌بخش نبود. صنعت ماهی گیری ژاپن داشت با مشکل مواجه می‌شد و تصمیم گرفتند آزمایش‌هایی روی ماهی‌ها انجام دهند، پس از آزمایش‌های مختلف متوجه شدند ماهی‌هایی که پس از صید به استخرها انداخته می‌شوند ازآنجایی‌که تحرک لازم را ندارند لایه‌ای از چربی زیرپوست آن‌ها ایجاد می‌شود و همین موجب تغییر مزه ماهی‌ها می‌شود؛ بنابراین تصمیم گرفتند که در استخرها کوسه‌های کوچکی بیاندازند تا ماهی‌ها از ترس کوسه و خورده شدن تحرک داشته باشند و این امر باعث می‌شود دیگر مزه‌ی ماهی‌ها تغییر نکند.


کوسه‌ی زندگیتو خودت انتخاب کن!

۹۷٪ مردم در هدف گذاری اشتباه میکند
آیا شما هدف دارید ….. یا فکر میکنید هدف دارید ؟

تحقیقات نشان داده که فقط 3درصد مردم دنیا ثروتمند می شوند و 97 درصد مردم برای این 3 درصد کار میکنند.
پس اگر از جایگاه فعلی خودت راضی نیستی حتماً باید پا به جای پای آن ۳٪ ها بزاری و این جاده موفقیت است


هدف چیست و هدف گذاری چیست؟


بدون شک اگر از تمامی افراد موفق درزمینه‌های مختلف در سرتاسر جهان رموز موفقیتشان را بپرسید همه آنها بدون استثنا خواهند گفت که دقیقاً می‌دانسته‌اند چه می‌خواهند و داشتن رؤیا و هدفی واضح را یکی از مهم‌ترین عوامل موفقیت خود می‌دانند. دیگر بر کسی پوشیده نیست که برای رسیدن به موفقیت باید از روش‌های صحیح هدف و هدف گذاری آگاه باشیم .

“هدف خواسته ایست واضح، روشن، مشخص، معین و شخصی که به‌محض اعلام، ذهن بارها و بارها و بارها درگیر آن شده و کار سازمان‌یافته‌ای را در جهت به انجام رسانیدن آن در زمان معین انجام دهد”

هدفگذاری به روش STOMP چیست؟


مروری مختصر بر مدل هدف گذاری قدرتمند STOMP

همان‌طور که طبق تعریف گفتیم هدف، خواسته ایست واضح، روشن، مشخص، معین و شخصی که به‌محض اعلام، ذهن بارها و بارها و بارها درگیر آن شده و کار سازمان‌یافته‌ای را در جهت به انجام رسانیدن آن در زمان معین انجام دهد. ازاین‌رو خواسته‌ای که به‌عنوان هدف انتخاب می‌شود باید دارای ویژگی‌های زیر باشد:


Specific: اهداف باید مشخص و معین باشند
به‌طور یقین می‌توان گفت مهم‌ترین عنصر برای رسیدن به موفقیت در همه عرصه‌های زندگی داشتن وضوح و شفافیت است. هشتاد درصد موفقیت شما به روشن و واضح بودن آنچه برای به دست آوردنش تلاش می‌کنید بستگی دارد.


Timed: اهداف باید محدود به زمان باشند
هدفی که زمان شروع و پایان نداشته باشد، به‌عبارت‌دیگر فشار زمان پایان نداشته باشد آرزویی است که هیچ‌گاه به حقیقت تبدیل نمی‌شود. چراکه اگر برای هدف خود زمان مشخص نکنید به‌احتمال خیلی زیاد درگیر اهمال‌کاری می‌شوید.


Out of access but achievable: هدف باید دور از دسترس اما دست‌یافتنی باشد
اگر می‌خواهید ماشین و یا ملک بخرید و پول آن دست مردم است و یا قرض گرفته‌اید و یا برای خرید آن وام گرفته‌اید این دور از دسترس بودن هدف نیست حتی هدف هم نیست. این یعنی شما در مرحله برنامه‌ریزی قرار دارید.
هر آن چیزی که در حال حاضر امکانات و منابع رسیدن به آن را ندارید دور از دسترس است. دست‌یافتنی بودن زمانی معنا پیدا می‌کند که ازلحاظ ذهنی باور داشته باشید توان دست یافتن به آن رادارید.


Measurable: اهداف باید قابل‌اندازه‌گیری باشند
اهداف بدون اندازه و مقدار، چک‌های بدون مبلغی هستند که به بانک کائنات می‌برید و هیچ‌گاه برای شما نقد نمی‌شوند. اگر قصد دارید واقعاً به آن خواسته‌تان برسید حتماً پارامترهای قابل‌اندازه‌گیری آن را تعیین کنید.


Personal: اهداف باید مال خود شخص باشند
گاهی اوقات افراد هدف‌گذاری می‌کنند اما هدف آن‌ها تحت تأثیر دیگران بوده است و هدف متعلق به خودشان نبوده است، این موضوع باعث می‌شود شور و اشتیاقی را که برای رسیدن به هدف لازم است نداشته باشند و نتوانند انگیزه لازم برای رسیدن به هدف را در خود ایجاد کنند؛ به همین خاطر در مواجهه با کوچک‌ترین مانعی که در مسیرشان قرار می‌گیرد و آن را پیش‌بینی نکرده‌اند، کافی است توان مقابله با آن را در خود نبینند؛ هدفشان را رها می‌کنند و چیزی جز آه‌وافسوس بابت عمر ازدست‌رفته برایشان باقی نخواهد ماند.

این دوره شامل چه چیزهایی است؟

جزوه و دفترچه
فایل صوتی دوره
شامل تمرین های عملی ذهن


سوالات متداول شما

سؤال اول: من خودم هدف دارم و میدونم میخوام چیکار کنم.

خیلی عااالیه، من به شما تبریک میگم. شما همین الان جزء 3درصد افراد موفقی هستید که هدفمند زندگی میکنند. اما یک سؤال از شما دارم، آیا میتونید 5 هدفی که بیشترین اولویت رو برای شما دارند را به ترتیب اولویت از یک تا پنج بنویسید؟

آیا هدفهای شما طبق تعریفی که گفتیم ، واض و دقیق و شفاف هستند؟

اگر اینطور نیست پیشنهاد میکنم بیشتر فکر کنید تا در دامی که 97درصد مردم توی اون گیر میکنند نیفتید.

سؤال دوم: من دوره های هدفگذاری زیادی شرکت کردم اما نتیجه نگرفتم.

کاملاً درست میگید وحق دارید که فکر کنید این دوره هم مثل بقیه دوره هاست. اما خیلی جالبه که بدونید افرادی که جاهای دیگه ای آموزش هدفگذاری دیدند و بعد کنار ما آموزش رو تجربه کردند بسیار موفق تر از بقیه بودن در مسیر رسیدن به اهداف.

دقیقاً توی این دوره ما بر روی دلایل نرسیدن به اهداف صحبت مبکنبم. و میگیم چی میشه که ما اهدافمون رو مشخص میکنیم، شفاف و واضح اونها رو میبینیم اما نمیتونیم به اونهت برسیم. اینجا میگیم که مغز ما چقدر قشنگ با انواع داستان ها ، دلایل و بهانه ها مانع رسیدن ما به اهدافمون میشه و وقتی این رو یاد گرفتیم دیگه براحتی میتونیم جلوی اون رو بگیریم.

سؤال سوم: من زمان کافی برای شرکت کردن توی این دوره رو ندارم

دوست خوب من، من کاملاً درک میکنم که شما بدلیل کارهای زیاد و مهم مدام در حال کار هستید اما مهمترین حسن این دوره این است که بصورت ضبط شده در دسترس شما قرار میگیرد و شما هر زمان که فرصت دارید میتوانید این فیلم را ببینید و از این آموزش نهایت استفاده را ببرید.

سرفصل های دوره :

 • قانون رویاپردازی (فعال سازی نیمکره راست)
 • قانون اول رویا پردازی
 • پیش‌بینی تله شکست حین موفقیت
 • تغییر
 • چگونه بخشهای مختلف مغز مان مسئول اند که به ما کمک کنند به اهدافمان برسیم و یا اینکه اهداف یا برنامه هایمان را خراب کنند
 • قانون طلایی ۱۰٪ هدف
 • مدل برف پاک کنی
 • شکستن قفل درون
 • پیمان ۱۴ روزه
 • شناخت هویت کنونی شما
 • خلق هویت (هویت من چیست )
 • فرم ۲ تحلیل هویت شما
 • تمرین فعال سازی نیمکره چپ و راست
 • فیل سواری
 • مغز شناسی
 • دلیل بزرگ
 • اهداف سطحی (نیمکره چپ )
 • نقطه انگیزه (نیمکره چپ )
 • اهرم رنج و لذت
 • رسالت چیست ؟
 • خودشناسی
 • شروع دفتر هدف
 • اولویت بندی اهداف

 • ین دوره به درد چه کسانی می خورد؟
  افرادی که می توانند هدف ندارند و دنبال هدف هستند
  صاحبین کسب و کار
  کارمندانی که از شغل خود ناراضی اند
  مادرانی که احساس مسئولیت خانواده را دارند
  کسانی که به دنبال بیرون رفتن از وضعیت فعلی شان هستند
  دانشجویان
  افرادی که تخصص دارند ولی هدف مشخصی ندارند

 • پیش نیازهای دوره :
  جاه طلبی مثبت
  رویا داشتن و خواستن رسیدن به آن
 • استاد شانه سازان کیست ؟
  مدرس و مشاور برندینگ و پرسنال برند
  مدرس هفده دوره روانشناسی هدف از سال ۹۷ تا کنون
  مدرس ۱۱ دوره کارگاه هدف گذاری با متد VIMP +A
  برگزاری دو تور ۵ روزه هدف گذاری با متد VIMP +A
  مدرس دوره های مهندسی کسب و کار
  مهندسی دوره های اصول و فنون مذاکره
  مدرسه هدف گذاری بر اساس متد WOB
  مدرس دوره های آموزشی چاشنی های فروش
  مدرس دوره های آموزشی زبان بدن

نظر شرکت کنندگان

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.