برند چه ویژگی های ناملموسی میتواند داشته باشد؟

ویژگی های ناملموس برند

نگرش مشتری ها نسبت به برند به ویژگی های غیر ظاهری و انتزاعی از محصول،مانند سمبولیسم یا ویژگی های شخصیتی مرتبط با مشتری ها،نیز وابسته است.

برندسازی , برندینگ , ویژگی های برند , ویژگی های ناملموس برند
ویژگی های برند

[su_quote]کیفیت محصول نه تنها بر عملکرد عینی و کارکرد آن وابسته است،بلکه به سایر ملاحظات ناملموسمانند سرعت، دقت و ایمنی توزیع و نصب محصول،رعایت احترام و اداب و توجه به یاری رساندن به مشتری در امر خدمات و کیفیت تعمیرات و خدمات پس از فروش ،نیز وابستگی شدیدی دارد.[/su_quote]

 


نگرش مشتری ها نسبت به برند به ویژگی های غیر ظاهری و انتزاعی از محصول،مانند سمبولیسم یا ویژگی های شخصیتی مرتبط با مشتری ها،نیز وابسته است.

این گونه جنبه های مکمل از محصول اغلب می توانند تاثیر به سزایی در ارزش ویژه برند در نزد مشتری ها داشته نباشد.

سرانجام این که ممکن است ارزیابی مصرف کننندگان همیشه با کیفیت ادراک شده در نزد آن ها منطبق نباشند و کمتر بر پایه جنبه های منطقی و تفکرات عقلانی آنها شکل گیرد و به بیان دیگر تاثیرپذیری زیادی از احساسات و هیجانات لحظه ای آن ها داشته باشند.

ویژگی های برند , چه ویژگی هایی برند دارد , ویژگی های برندسازی
ویژگی های ناملموس برند

بنابراین بازاریابان باید رویکرد گسترده تر و جامع تری را اتخاذ نمایند تا بتوانند در ایجاد ارزش ویژه برند خود نقش به سزایی داشته باشند.
بر این اساس رویکرد 3-D Marketing بر ابعاد سه گانه زی در زمینه مزیت های محصول یا خدمت تاکید می کند.

1- مزیت های کارکردی: ویژگی های عملکردی،ارزش،کیفیت
2- مزیت های فرایندی: سهولت دسترسی به اطلاعات محصول،سهولت تصمیم گیری، راحتی انجام معاملات،گستردگی گزینه های انتخابی در زمینه محصول،قابلیت جایگزینی قطعات و اجزای محصول به صورت خودکار
3- مزیت رابطه ای: ارزش آفرینی برای مشتری بر پایه ی ارائه خدمات منطبق با نیازهای فردی هر مشتری،ایجاد نزدیکی و رابطه ی عاطفی و هیجانی قوی با مشتری ها،تسهیم اطلاعات ارزشمند با مشتری ها،ارائه ی امتیازات و پاداش های متمایز و جذاب برای هر مشتری با هدف ایجاد وفادار.

 

منبع: برندتک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.